Македонски судии на „Ф4“ во Лисабон

Македонските судии Димитар Митревски и Благојче Тодоровски високо мислење за квалитетот што го имаат добија од ЕХФ. Македонската судиска двојка и во Македонија е ценета поради вештината и стручноста, а постојаното докажување во Европа им донесе у настап на Фајнал фор турнирот во Европската лига што ќе се игра во Лисабон. 
Македонскиот судиски пар, за жал нема да го суди финалето, но ќе суди на финалниот ден. Дуелот за трето место е за Митревски и Тодовски, а ќе се сретнат поразените од дуелите Магдебург/Нексе и Висла Плоцк/Бенфика. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk