Кил остана без Пекелер

Голем хендикеп за Кил во пресрет на Фајнал фор турнирот во Келн. Се повреди клучен ракометар.Хенрик Пекелер еден од најважните ракометари на Кил, пивот што игра во два правца и тешко може да се каде дали е подобар напаѓач или дефанзивец, ќе биде отсутен неколку месеци.

Тој се повреди на мечот со ПСЖ, настрада неговата Ахилова тетива и нема да биде на располагање на Филип Јиха летово. 

Кил, заедно со Барса, Келце и Веспрем се пласираше на Фајнал Фор турнирот и ќе се бори за шампионскиот пехар. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk