Денот „Д“ за Аце Јоновски

Аце Јоновски заедно со Филип Лазаров на клупата на германскиот клуб Интерактив, вечерва играат за пласман во повисок ранг.
Германскиот клуб Интерактив, порано познат како Ратинген, базата на македонските играчи во Германија, вечерва го игра најважниот натпревар. Гостуваат кај тимот на Алдекерк, а само еден исход - победа е опција на Интерактив вечерва. 
На тренерската позиција во оваа екипа е Аце Јоновски, а негов асистен е Филип Лазаров. Тие имаа бод предност пред Алдекерк, но одиграа и еден нерешен меч, па сега само со победа ќе се пласираат во повисок ранг, а тоа е Третата Бунде лига. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk