Следната сезона - осум странци

Намален критериум за ангажирање на странски играчи, бројката ќе биде осум. Управниот одбор на РФМ го прифати барањето на екипите на Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер и нема да има намалување на бројот на странски играли. 
Осум странски играчи ќе можат следната сезона да играат во клуб во Македонија, а критериумот е спуштен. Пет странци мора да се репрезентативци, другите тројца не мора. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk