Брестовац си оди од Ал Мадар

Данило Брестовац и клубот Ал Мадар од Саудиска Арабијане се договорија за продолжување на соработката.Данило Брестовац ја исполни својата мисија на Блискиот Исток. Г о одвои Супер Куп и стана шампион на Саудиска Арабија со екипата на Мадар. 
Денеска македонскиот голман објави дека се разделува со клубот Имало преговори за продолжување на соработката, но не нашле заеднички јазик. 
Неговиот договор истече, но тој требаше да остане таму до јуни на барање на клубот, заради настап на турнир во Кувајт, но во меѓувреме падна поинаков договор.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk