Денеска почнува „Ф4“ на Куп на МакедонијаДенеска почнуваат битките од Куп на Македонија. Во салата „Јасмин“ во Кавадарци денеска се на програмата двата дуела до полуфиналето на натпреварувањето. 
Вардар 1961 се среќава со екипата на Е. Пелистер 2 на првиот меч (17:00), а Е. Пелистер ќе игра против Бутел Скопје на натпреварот закажан во 20:00 часот. 

Ова е увертира за неделните финални натпревари, на кои ќе им претходат и дуелите од женските полуфинални средби што ќе се играат утре. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk