Дејан Манасков одново на терен!

По пауза од осум месеци, македонскиот репрезентативец Дејан Манасков денеска повторно ќе игра. Дејан Манасков е во тимскиот ростер на Веспрем за денешниот натпревар со Алборг, во рамките на 1/4 финалето на Лигата на шампионите. 
Македонскиот крилен играч се повреди уште на почетокот на сезоната, во октомври на првенствен дуел со Веспрем 2. Повредата беше комплицирана, но операцијата беше успешна, а периодот на рехаблитација беше успешен и Манасков денеска ќе биде на терен. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk