Троен хендикеп за Монпеље

Монпеље има незгоден ривал пред себе во 1/4 финалето на Лигата на шампионите. Ќе игра против Келце. И ќе му недостасуваат три важни играчи. Десното крило Јанис Лене е повреден и за него сезоната е завршена. Се работи за повреда на раката. Проблемот е трипати поголем за Монпеље затоа што повредени се и други двајца леваци. 
Валентин Порт и Жулиен Бос исто така најверојатно ќе пропуштат барем еден од двата закажани натпревари со полскиот шампион. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk