Кузмановски во Бундес тим на колото

Филип Кузмановски по втор пат за три недели е во тимот на колото во најсилната лига на светот. Партијата пружена на натпреварот со Мелзунген, на која Хановер победи ако гостин (29-22) не остана незабележана. Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски постигна шест гола на овој меч, имаше и шест асистенции. 
Аналитичарите во Германија, го сместија во идеалниот тим на 29 коло, а друштво му прават познати ракометни ликови. 


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk