Атрактивно ЕП: Во Скопје доаѓаат Франција, Холандија и Романија

Олимпискиот првак Франција, бившиот светски првак Холандија и репрезентацијата на Романија ќе бидат противници на Македонија на ЕП 2022 во Скопје. 
Македонија не доби противници какви што посакуваше, но во Скопје ќе се игра супер атрактивен ракомет. Денеска со ждрепка беа одредени паровите за ЕП 2022 на кое Македонија е еден од домаќините. 

Среќата вака ги распореди репрезентациите. 
Група А (Љубљана): Унгарија, Хрватска, Швајцарија, Норвешка
Група Б (Целје): Словенија, Шведска, Србија, Данска
Група Ц (Скопје): Македонија, Холандија, Романија, Франција
Група Д (Подгорица): Црна Гора, Германија, Шпанија, Полска
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk