ИХФ (си) одбра ТОП 10 трансфери

Светската ракометна федерација, селектираше по свој вкус и избор 10 трансфери за кои верува дека ќе ја растресат ракометната сцена летово. 
Ќе се согласиме со нов во дел од изборот во машка конкуренција, додека не веруваме дека ракометната сцена силно ќе се „затресе“ со промената на клубовите кога се дамите во прашање.Топ 5 трансфери мажи
5. Јахија Елдера (Замалек - Веспрем)
4. Андреас Палицка (Редбергслид - ПСЖ)
3. Недим Ремили (ПСЖ - Келце)
2. Матијас Гидсел (ГОГ - Берлин)
1. Микел Хансен (ПСЖ - Алборг)

Топ 5 трансфери жени
5. Лине Хаугстед (Виборг - Ѓер)
4. Јамина Робертс (Савехоф - Кристијансанд)
3. Нора Морк (Кристијансанд - Есбјег)
2. Јованка Радичевиќ (Кастамону - Крим)
1. Сандра Тофт (Брес Бретањ - Ѓер)


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk