ЕХФ ја поништи суспензијата на Марјан Начевски

Марјан Начевски, поранешен македонски елитен судија во ЕХФ и подоцна меѓународен делегат, денеска информираше дека го добил спорот со РФМ, по повод неговата суспензија од ракометот. Марјан Начевски, по пријава од Мирјета Бајрамоска беше суспендиран од ракометот на неодредено време, слободно интерпретирано и како доживотно.
По ова, тој поведе спор со РФМ пред службите на Европската ракометна федерација, а за позититивниот за него исход од тој процес информираше денеска.


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk