ВИДЕО: Голот на Кузмановски за бод во Берлин

Македонскиот Филип Кузмановски имаше одлична вечер на теренот на Фуксе Берлин. Со осум погодоци беше најдобриот стрелец на теренот сметајќи ги само головите од игра. Исто толку постигна и неговиот соиграч Јохан Хансен но со четири гола од седмерец, а 11 гола постигна Ханс Линдберг од Берлин, но дури осум од нив беа од седум метри. 

Кузмановски беше и стрелец на решавачкиот гол на четири секунди до крајот. Тоа беше гол од цепелин, погледнете како изгледаше на следново видео. 


 

Video credit: Rasmus Boysen#6

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk