Диало од Вардар се сели во Тулуз?

Францускиот дефанзивец Бакари Диало, во моментов играч на Вардар, е најсериозниот кандидат за замна на Хрватот Лука Соколиќ.
Францускиот весник „Ла Депеш“ во анализата за трансфер сезоната на францускиот клуб Тулуз, открива интересен детал, а тоа е дека  најсериозниот кандидат за замена на хрватскиот дефанзивец Лука Соколиќ е ракометарот на Вардар, Бакари Диало. Информацијата дека вардаровиот бек би можел да се врати во својата земја е од нивни извори. 

Бакари Диало би бил вториот Французин што летово заминува во Вардар, откако потврдено заминување најави пикерот Жереми Тото кој ќе игра место Драган Пешмалбек во екипата на Нант. 

Photo: Denis Dukovski / rkvardar.mk

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk