Поддршка од РФМ од трибините во Букурешт

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија Живко Мукаетов и генералниот секретар Филип Милошевски се заедно со репрезентацијата во Букурешт. 
Македонската делегација која брои дваесетина члена овој пат од трибините ќе им дава поддршка на ракометарите во битката за втор бараж

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk