Французин го засилува Е. Пелистер!

Ден по големата победа над АЕК и пласманот во 1/8 финалето на Европската лига, битолскиот клуб имаше уште нешто да им каже на своите фанови.Руди Сери, француски лев бек доаѓа во редовите на Е. Пелистер следната сезона. Тој е третиот нов играч по најавените Урбан Лесјан и Осама Хосни. 
Сери (27) доаѓа од екипата на Сесон Рен, а во кариерата има играно и за Селеста и шпанската Бидасоа пред да пристигне во Рен. 
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk