Рутина за Е. Пелистер 2 со Радовиш

Е. ПЕЛИСТЕР 2 - РАДОВИШ   35-23 (16-14)
П. Атанасијевиќ 6, Ѓорговски 6 - Постолов 10, Ристов 6Во релативно израмнето прво полувреме во кое главно водеше со разлика од 2-3 гола и со исто такво второ полувреме во кое разликата беше дуплирана, за на крајот да биде и утростручена. Е. Пелистер 2 го совлада Радовиш на првиот денешен меч од викенд колото (35-23).

Битолчани имаат верификувано Плеј оф, а Радовиш е еден од тимовите или тим од град што со години има суперлигаш кому проширената Супер лигата му е најголемата шанса да остане во друштвото со најдобрите. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk