Кил без тренер оди во Норвешка

Ковид продолжува да прави проблеми во Лигата на шампионите, а одново на удар е германскиот шампион Кил.Поранешниот германски репрезентативец, сега координатор на младинските категории во Кил, Клаус Дитер Петерсен ќе биде првиот човек на клупата на Кил за денешната пресметка со норвешкиот шампион Елверум во Лигата на шампионите. 
Првиот тренер на Кил, Филип Јиха и неговиот асистент Кристијан Шпренгер се во изолација, исто како и пикерот Хенрик Пекелер и голманот Дарио Квинштет. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk