Сите низ отворената врата: Карачиќ се прости со БиХ

Генерациските смени во големите тимови вообичаено се прават по Олимписки игри. Во репрезентациите што немаат олимписко педигре, тоа тоаѓа по големите натпреварувања.По Никола Прце и Владимир Врањеш, а пред претстојните дуели со Грција и Црна Гора од квалификациите, селекторот на БиХ, Ивица Обрван остана и без трет играч.

Денеска со репрезентацијата на БиХ се збогуваше Иван Карачиќ, брат на прославениот ас на Вардар, Игор Карачиќ. 

Иван Карачиќ и се обрати на јавноста со статут на совијалните мрежи резимирајќи го своето во репрезентацијата за која има одиграно 80 натпревари и објавувајќи дека настапот на ЕП 2022, во кое БиХ имаше вистински малер во ждрепката па беше во група со Шведска и Шпанија, патем и со Чешка е неговиот последен за националниот тим. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk