Вујо има нов клуб, ќе води женски тим?

Интересна и официјално непотврдена информација ни доаѓа од Хрватска. Довчерашниот тренер на Вардар е наводно блиски до нов трансфер.Веселин Вујовиќ веројатно има нов клуб, а и тоа не каков било. Вардаровата легенда за прв пат во кариерата ќе седне на клупата на женски клуб!
Подравка Вегета, хрватскиот шампион ќе биде следната дестинација на Вујовиќ,  договорот би требало да биде до крајот на сезоната. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk