Миркуловски: На двата баража сме 50-50

Предвечерјето на последниот викенд на Европското првенство, за македонските фанови, медиуми е вообичано резервирано за ждрепката за следните квалификации. Сега, имаме де ждрепки. И двете се тешки. Задоволни или не, го добивме одговорот на посакуваното прашање, како ќе изгледа патот на Македонија кон следниот мундијал. 
Добивме најтежок противник од првиот шешир, Романија и добивме противник против кого можеме, иако тие се фаворити од вториот шешир - Чешка. 

„Во принцип треба да сме задоволни. Во првата ждрепка, можевме многу подобро да поминеме, но тоа е. Романија е амбициозна екипа со одличен тренер. 
Чешка е добро познат противник. Мислам дека и во двата баража, шансите да поминеме се 50-50“, изјави Филип Миркуловски. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk