Исланд со „Б“ тим против Франција

Европското првенство ќе претрпи уште еден удар денеска кога на терен ќе истрчаат Исланд и Франција. Двајца нови позитивни има во исландскиот тим, што значи дека бројката на инфицирани е седум и дека денеска, на дуелот со Франција ќе играат со својот „Б“ состав. 

Јанус Смарасон и Арнор Арнорсон беа позитивни на рапид тест и би требало да се во комплетна изолација. Претходно позитивни и без право денеска да играат беа: Арон Палмарсон, Гисли Кристијанон, Бјоргвин Густафсон, Олафур Гудмундсон и Бјарки Мар Елисон... со денешните двајца - комплетната прва постава на Исланд.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk