Шпанија го повика Сармиенто

Ковид кризата на Европското првенство во Унгарија и Словачка ги принудува репрезнтациите да вадат џокери. Репрезентацијата на Шпанија во која има двајца нови Ковид позитивни играчи, го повика поранешниот репрезентативен бек Даниел Сармиенто да дојде во Братислава.
Сармиенто се прости од репрезентацијата на Олимписките игри во Токио, но остана активен ракометар во екипата на Санкт Рафаел од Франција. 

Тоа е доволно за Жорди Рибера да му упати повик за помош, па сега го чекаме и него во тимот за следното коло од шампионатот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk