Нова задача за Николов и Начевски, ќе и судат на Франција

Македонската судиска двојка, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ја доби својата трета задача на Европското првентво. Натпреварот меѓу Франција и Исланд е следниот предизивик за македонскиот судиски пар Ѓорѓи Начевски и Славе Николов. Тие досега судеа две средбии одлично си ја завршија работата и сигурно чекорат кон завршницата на турнирот.

Начевски и Николов судеа во финалето на претходното ЕП и финалето на ОИ пред неколку месеци. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk