Денеска на ЕП: Три меча на се или ништо

Само три средби се на програмата денеска, сите од групата „2“. Горнит три на табелата играат против долните три репрезентации во третото коло од групата 2. Пораз за послабопласираните репрезентации, извесно ќе значи и губење на шансите за пласман во полуфинале. 
Денот почнува со Шпанија која има рекорд од 16 победи по ред на ЕП, а против Русија ја брка следната. Русите, денеска засилени со капитенот Данил Шишкарев ќе се правдаат за слабата партија одиграна вчера. 

Полска и Шведска се следни во терминот од 18:00 часот, а од 20:30 хендикепираната Германија ќе се сретне со селекцијата на Норвешка. 

ДЕНЕСКА ИГРААТ
15:30   Русија - Шпанија
18:00   Полска - Шведска
20:30   Норвешка - Германија

ТАБЕЛА
1.
220061:514
 
2.
210164:542
 
3.
210157:552
 
4.
210153:522
 
5.
210146:512
 
6.
200254:720
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk