Врањеш веднаш си најде нов клуб и тоа каков...

Репрезентацијата на Словенија останува без селекторот Врањеш, веруваме по нивна желба со оглед на тоа како играше репрезентација со толку звучни имиња и како заврши на ова ЕП.Сам ден откако словенечките медиуми објавија дека Врањеш ќе биде сменет, без притоа официјално да биде потврдено, од други медиуми, од Германија стигнуваат информации дека Љубормир Врањеш веќе има договорено нов ангажман. 

Според Манхајмер Морген, Љубомир Врањеш веднаш стапува на ново работно место, како прв тренер на екипата на Рајн Некар Ловен во Германија!

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk