Талески: Срамно, само тоа можам да кажамНикој не сака да губи, особено кога е во прашање ЕП и крај на шансите и за посакуваното трето место. Македонските репрезентативци денеска разочарани го напуштија теренот.
- Срамно, само тоа имам да кажам, изјави Филип Талески по натпреварот. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk