РФМ традиционално казнет од ЕХФЕХФ на ова првенство има 100-тина организациски пропусти од секаков вид, но не попушта кај една работа - бојата на чорапите. Ракометната федерација на Македонија е казнета со 2.000 евра затоа што сите играчи немале исти чорапи на натпреварот од првото коло во Дебрецен, против тимот на Словенија. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk