НОВ ЧЕЛИНЏ НА ЕП: Земи го стегачот на Микел ХансенНа мундијалот во Катар, репрезентативците на Конго предводени од Готје Мвумби, пред дуелот со Данска поставија јасна цел и предизвик. Да се симне стегачот од главата на Микел Хансен. За првиот следуваше награда. 
Но, останаа со празни раце, Микел Хансен остана на клупа цел натепревар и не влезе во игра. 
Нема никаде објавено дека таков предизвик си потавиле и Црногорците, би било потценувачки од кој агол и да гледате, но Милош Вујовиќ може да ја бара наградата од Конго. 
Погледнете како мајсторски го симна стегачот од главата на Хансен и сами проценете дали токму тоа му беше намерата или случајно имаме ваков епилог. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk