Лазаров ги одбра првите 19 за МакедонијаКирил Лазаров го одбра тимот со кој Македонија попладнево ќе и се спротивстави на репрезентацијата на Словенија на првото коло од Европското првенство. 
Кирил Лазаров го одбра тимот со кој ќе го почне Европското првенство во Унгарија. По принудните измени откако неколку играчи имаа позитивни тестови на Ковид, Лазаров мораше да менува, а на првиот меч во улога на резерви ќе бидат младиот плејмејкер Марко Митев и голманот Благојче Трајковски. 
Поради Ковид ситуацијата, во ростерот на тимот влегуваат 19 ракометари.

За репрезентациите на Македонија и Словенија, ќе настапат следниве ракометари:
Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk