Тони Херона: Како да играме во овие услови?Организацијата на првенството е предмет на сериозни критики од самите учесници на шампионатот. Први се побунија Французите кои во хотелот се „судираат“ со туристи без маски и во костими за капење, а сега и селекторот на Србија крена глас.Се судираме со гости без маски во коридорот од хотелот, нема тестови за сите екипи, резултатите доцнат, се тоа еднакво на заразани играчи. Како можеме да играме праша Тони Херона преку својот профил на совијалните мрежи.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk