Милосављев и Илиќ позитивни во Србија

Поранешниот голман на Вардар, Дејан Милосављев и крилото Немања Илиќ се новите двајца позитивни членови на репрезентацијата на Србија. Милосављев и Илиќ ќе ја пропуштат првата средба со Украина, а дали ќе бидат во составот за вториот  и третиот меч ќе покажат ковид тестовите што ќе се прават во Сегед. 

Србија имаше вкупно осум позитивни играчи и четворица од стручниот штаб по што не можеше ни да тренира и се подготвува. Тони Херона и Владимир Цупара добија добри вести и се враќаат во тимот, но направената штета нема време да се надополни. 

Денека се тестираше и првиот противник на Македонија - Словенија. Љубомир Врањеш објави дека сите играчи се негативни. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk