Шест позитивни во таборот на Србија

Една лоша вест не оди сама. Тоа суеверие очигледно важи и во Србија. Еден ден откако дознаа дека Петар Ненадиќ нема да игра за Србија на ЕП, стигна и втората лоша вест. 
Шест членови на српскиот тим се позитивни на Ковид. Меѓу нив е и селекторот Тони Херона и само двајца ракометари - голманот Владимир Цупара и крилото Богдан Радивојевиќ. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk