Србија на ЕП без најдобриот играч

Како се наближува ЕП и веќе почнуваат да се појавуваат списоците од „20“, така и се зголемува бројот на познати имиња што нема да играат на првенството.Не е дека е неочекувано или ненајавено, но сега е барем официјално. Бекот на Веспрем, Петар Ненадиќ кој во моментов е најдобар и најпознат ракометар на Србија - нема да игра на ЕП 2022. 

Овој пат не е причина несогласување со селектор или федерација, туку причината е во рамките на нормалните - повреда. Петар Ненадиќ се повреди во декември и уште од тој момент настапот на ЕП беше под прашалник.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk