Словенецот останува во ПИК Сегед

ПИК Сегед обезбеди уште еден потпис, втор во последниве два дена за наредната сезона. Не мина еден ден откако објавија дека се договориле за продолжување на соработката со Шпанецот Имањол Гарсијандиа, од ПИК Сегед се пофалија со ново продолжување на договор.
Задоволни од придонесот и соработката со Борут Мачковшек, Унгарците се договорија за нови две години соработка. 
Мачковшек сега има валиден договор со јуни 2024 година. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk