Удар за Хрватска: Игор Карачиќ го пропушта ЕП 2022

Ракометарот кој најголемиот дел од кариерата и најславните моменти од кариерата ги мина во Македонија и Вардар, Игор Карачиќ, нема да биде дел од репрезентацијата на Хрватска на ЕП. Игор Карачиќ., бекот кој цела 2019 ги креваше победничките пехари на Вардар, вклучително со тој од Лигата на шампионите, нема да игра на ЕП. 
Премор или премногу натпревари, премалку време за одмор и рехабилитација се причините поради кој сегашниот плејмејкер на Келце од Полска останува само на списокот на резерви.
Карачиќ би настапил за Хрватска, но само ако веќе немаат никаков друг избор.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk