Четворица Германци „откажаа“ настап на ЕП

По проблемите со составот што ги имаше за СП Египет, германскиот селектор има проблеми и за ЕП Унгарија и Словачка.Се ближи ЕП 2022, а со тоа и сите добри и лоши страни што ги носи шампионатот. Составувањето на екипата е една од проблематичните работи на која не е имуна ниту една репрезентација, вклучително и Германија.

Бекот на Фуксе Берлин, Фабијан Виде од семејни причини му ја откажа „љубовта“ на селекторот Алфред Гисласон. Од семејни причини (чека принова) откажа и крилото Патрик Грецки, долгогодишен репрезентативец. 
Бекот на РНЛ Јури Кнор не сакаше да се вакцинира и нема да биде во тимот, а поради повреда отсуствува и уште еден играч од надворешната линија - Паул Друкс. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk