ВИДЕО: Како Лазаров го однесе Нант во битка за прв пехар

Во финалето на Лига Куп на Франција, денеска од 16:00 часот ќе се сретнат екипите на Нант и Шамбери.

 

Кирил Лазаров го постигна победничкиот гол за Нант на дваесетина секунди до краојот на дуелот со Монпеље. Македонскиот ас биеше од десет метри и како што обично бива голманот беше немоќен. 
Нант победи 27-26 и се пласираше во финалето, а за Лазаров тоа беше вториот погодок на натпреварот. 

Шамбери, пак, направи уште поголемо изненадување и со 29-28 во финалето го совлада и елиминираше ПСЖ и закажа финале со Нант што секако ќе биде возбудливо за гледање. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk