Игор Карачиќ уште три години во Келце

Полскиот шампион ќе го има плејмекерското дуо со кое Вардар во 2019 стана европски шампион. Полскиот шампион Келце, денеска официјализираше дека постигнале договор за продолжување на соработката со Игор Карачиќ и за следните три сезони. 
Хрватскиот бек следната сезона за соиграч го добива и Сташ Скубе, со кого во 2019 година во дресот на Вардар станаа европски прваци.

Преговорите меѓу Келце и Карачиќ беа долги, повеќе од еден месец се провлекуваше информацијата дека останува- не останува, за на крајот Бертус Сервас, претседателот на клубот да објави дека е среќен што „парите не се се“ и дека Игор Карачиќ останува верен на полскиот клуб. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk