Трансфер во ППД Загреб, менуваа лев бек

Најголемиот ривал на Вардар во Лигатаб на шампионите, ППД Загреб испрати на печалба еден, доведе во своите редови нов лев бек.Матеј Хрстиќ, 25 годишниот лев бек заминува од ППД Загреб. Неговиот договор беше до јуни, но ППД Загреб се договори за трансфер со францускиот клуб Лимож и го испраќа Хрстиќ во Франција шест месеци порано од предвиденото. 

ППД Загреб нема да биде ослабен во продолжението на сезоната, затоа што на местото на Хрстиќ во тимот доаѓа најдобриот стрелец на словенечкиот шампион Горење Велење во тековната сезона, Алекс Кавчич. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk