Четири ракометарки избегаа од СП!

Еден по еден се редат проблемите за ИХФ на СП Шпанија. Покрај многу забележки на пребирливите скандинавки, доаѓаат и вистинските проблеми.

Прво Кина се откажа поради еден позитивен случај. А денеска информациите од Шпанија, од Валенсија каде што игра екипата на Камерун, велат дека четири ракометарки на Камерун избегале од тимот.
Камерунките играа со Полска, а по тој натпревар и пред дуелот со Ангола, на четири од нив им се губи трагата.
Ако нешто ви значат имињата, тоа се Аполина Екобен, Јасмина Јочум, Амелија Мвуа и Кларис Мадуфанг. 
Овие четири ракометарки не биле повикани за дуелот со Ангола. Не биле во автобусот што ја однел екипата на тренинг, не биле во хотелот потоа... 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk