Анди Шмит го откри својот нов клуб

Најпознатото ракометно име од Швајцарија, Анди Шмит, летово заминува од РНЛ и кариерата ќе ја продолжи/приврши во родната Швајцарија. Андре Шмит, легендарниот швајцарски ракометар, по 12 години минати во РНЛ во кои во најголем дел беше незаменлив и најкорисен играч на тимот си оди од Германија. 
На возраст од 38 години, Шмит реши да ја приврши кариерата и следната сезона ќе игра во родната Швајцарија. 
Неговиот следен клуб е Кринс Луцерн, екипа што можеби ќе се сетите, беше елиминирана од Металург во Европската лига во септември 2020.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk