ВИДЕО: И добро брани и добро изгледа (додека брани)

Кога ќе се спомене голман и убавица, обично Холанѓанката Тес Вестер е потпишана под фотографијата или видеото.
Но, Холанѓанката доби опасна конкуренција од Полска. Барбара Зима, 21 годишна ракометарка на Полска (190см), го привлече внимението на натпреварот со Камерун. Зима имаше одлична трострука интервенција (иако третиот шут не се важеше). Но, привлече внимание со стилот на бранење, потоа и со изгледот и така ја комплетиравме и „добитната“ комбинација. Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk