ЛИНКОВИ: Металург ја вжешти битката за Плеј оф

Денеска продолжуваат натпреварите од 13 коло во Супер лигата. Вчера Е. Пелистер ја запиша својата 12 победа. Кавадарчани немаа шанса во Битола, а Металург го совлада Прилеп и сега е на само три бода до место што води во Плеј оф следната сезона. 

Резултатски најважните натпревари денеска се играат во Скопје и во Охрид. Бутел Скопје го пречекува тимот на Е. Пелистер 2, меч што ќе можете да го следите и на МРТ. а битолчани овој меч е од поголемо значење со оглед на тоа дека почнаа да се приближуваат конкурентите за место во Плеј оф. 
Охрид не смее да си доволи „кикс“ во езерското дерби, затоа што Металург ќе игра важна улога до крајот на првенството, а трката за Плеј оф допрва ќе се разгорува.04.12.2021 - САБОТА
СУПЕР МАШКА ЛИГА - КОЛО 13
18:00 часот РК РАДОВИШ - РК ВАРДАР 1961
18:00 часот РК ПРОЛЕТ 62 - РК СКОПЈЕ 2020
19:00 часот РК БУТЕЛ СКОПЈЕ - РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 - пренос во живо на МРТ
19:00 часот ГРК ОХРИД - РК СТРУГА

Вчера:
Металург - Прилеп   35-27 (17-13)
Е. Пелистер 2 - Тиквеш 25-16 (15-5)


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk