Сегед ја распродаде новата арена за 17 минути

Вардар ја затвори старара Арена во Сегед, Кил ќе ја отвори новата. Само 17 минути траеше продажбата на билети за првиот официјален натпревар што че се одигржи во новата ПИК Арена во Сегед. 
Сите 8300 билети се продадени во рекорден рок и ќе биде пеколно во арената. 
Жештината на ПИК Арена први ќе ја почувствуваат и македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов. Тие се делегирани за натпреварот ПИК Сегед и Кил, а делегат ќе биде уште една познато име, но од женскиот ракомет - Татјана Медвед. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk