СОСТАВИ: Кил комплетен, Вардар без Гаџа

Вардар дефинитивно денеска без Анте Гаџа ќе настапи на дуелот со Кил во Вундерино Арена. Куни Моралес се врати во тимот, но прашање е дали е комплетно фит за дуел со играчи какви што ќе бидат вечерва на спротивната страна. Во екипата на Вардар се враќа и голманот Али Сафар.Кил овој пат ќе биде комплетен, што значи за разлика од средбата во Скопје, во составот ќе бидат и Сандер Сагосен, Штефан Вајнхолд и Патрик Винцек. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk