ВИДЕО: Мацкевич за историја на Брест, но и за Вардар



Meшков Брест го совлада Елверум на гости и му направи услуга на Вардар во трката со Норвежаните за петтото место. 
Мешков Брест победи на начин што ќе влезе во историските победи и ќе се памети уште долго. Имено Норвежаните напаѓаа во последните секунди при нерешено, ама без голман, на се или ништо... 


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk