Ковид и во Мешков Брест

Екипата на Мешков Брест следното коло ќе гостува во Норвешка, кај директниот ривал на Вардар за петтото место, Елверум. Мешков Брест во Елверум ќе гостува без првиот тренер. Шпанскиот стратег Даниел Гордо бил позитивен на ПЦР тестирањето за Ковид 19 и ќе оди во карантин додека не добие негативен тест. 

Спортскиот директор Павел Башкин и асистентот на Гордо, Нуњо Фарело ќе ја водат екипата на дуелот со Елверум. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk