Т. Пролет го смени Доне Бошковски

Поразот од Металург беше „гревот“ што Т. Пролет не му го прости на тренерот. Т. Пролет подолго време не игра добро, за што не велиме дека е целосно вина на тренерот, но вчерашниот пораз од Металург беше премногу за клупската управа. 
Тренерот Андон Доне Бошковски денеска е сменет. Клубот објави дека му се заблагодарува за соработката и му посакува среќа. Неговиот ангажман, сепак, нема да остане незабележано, под негово водство Т. Пролет запиша победа на гостински терен во Европската лига. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk