ВИДЕО: Пенал што ќе се јавува во кошмарите

Екипата на Заглебје водеше цел натпревар на дуелот со Глогов. Но, гостите успеаја да направат серија, да се изборат за реми, а во Полска победникот се добива со изведување на седмерци. 
Во четвртата серија за Заглебје, топката ја зема Украинецот Роман Чичикало... и еве што направи.

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk